четвер, 20 грудня 2018 р.

субота, 15 грудня 2018 р.

Міжнародний День ЧАЮ

Міжнародний день чаю (International Tea Day) є дивною подією, яке почали святкувати порівняно недавно, 15 грудня.Напій, приємний на смак, який володіє цілющими властивостями, люблять і знають у багатьох країнах світу. Крім того скрізь вживання чаю пов'язано з різними традиціями і перевагами. І він не може бути не заслужено обділений святом, передає Ukr.Media.

Як з'явилося свято?

Вирішено відзначати свято було в Мумбаї в 2004 році, завданням проведення було звернути увагу громадськості на труднощі у виробництві чаю, умов праці, а також політики вартості. День був обраний на 15 грудня не просто так. Оскільки в нічний час на 16 грудня 1773 року, був заснований протест проти «Чайного» закону, який обмежував права колоністів, у гавані Бостона люди, потопили вантаж з чаєм, загальна вага його становила 45 тонн. Ці дії ще отримали назву «Бостонське чаювання».

вівторок, 20 листопада 2018 р.

В'язаний чай

В’язаний чай – чай ручної роботи, який виготовляють із простого чайного листя, і виглядає він як справжній витвір мистецтва. При заварюванні повільно та граціозно розкривається квітка схожа до хризантеми.
Ось вже більше тисячі років у Китаї дбайливо зберігають чайні традиції. Сам процес китайського чаювання став вже своєрідним ритуалом, що з'єднує в собі не тільки насолоду смаком і ароматом напою, але і витончену естетику. Вершиною естетичної досконалості і неперевершеності китайського чайного мистецтва став зв'язаний чай або, як частіше прийнято його називати, чай-квітка.Як і інші види високосортного китайського чаю, чай-квітка має виражену цілющу дію на організм людини і сприяє гармонізації емоційного стану. Але головне в ньому те, що процес його заварювання виробляє абсолютно чарівне і фантастичне враження. При контакті з водою пов’язаний з довгих і тонких чайних листочків бутон повільно розкривається, і з нього випливає прекрасна квітка. Незвичайна краса цього фантастичного процесу подарує вам незабутню естетичну насолоду!
              

понеділок, 19 листопада 2018 р.

Цікаві факти про чай

Чай здавна відігравав важливу роль в торгівлі та навіть колись брекети висушеного чайного листя використовували як валюту в Сирії. Торгівці з радістю обмінювали якісний чай на прянощі чи дорогоцінні тканини. Люди завжди присвоювали чаю цілющі властивості та навіть сьогодні він широко використовується в косметології, саме тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про чай.
1. Кожного року у світі вирощують понад три мільйони тонн чаю і завдяки цьому кожного дня люди купляють близько трьох мільярдів чашок цього прекрасного напою.
2. Згідно з китайською легендою вперше чай винайшов імператор Шен Нонг в 2737 році до н.е.Під час подорожі слуги скип'ятили імператору воду, щоб її очистити і в посудину з кип'ятком випадково впало декілька листочків чаю. Напій так сподобався імператору, що згодом став національною гордістю.
3. Спочатку, завдяки його тонізуючому ефекту, чай використовували переважно в медичних цілях.
4. Колись, майже весь чай вирощували в Китаї, а основним експортером була Великобританія. Коли британці зіткнулись з проблемою монополії Китаю вони почали також шукати інші країни де можна б було вирощувати чай. Так з'явились величезні чайні плантації в Індії та Африці. Сьогодні ці нові райони залишаються одними з основних виробників чаю.

Чай чи кава



Що краще ЧАЙ чи КАВА? Саме питання ми досліджували на перших кроках свого проекту.  Практично кожна людина починає свій день з чашки напою, що бадьорить. Прихильники чаю кажуть, що він набагато краще кави, а кавомани стверджують, що тільки кава може зарядити енергією на цілий день.
Вчені довели, що кава не приносить такого сильного шкоди організму. Проте всілякі телевізійні передачі постійно згадують про достоїнства чаю усіх різновидів і змушують любителів кави задуматися про зміну уподобань.
Тож, позитивні та негативні сторони наших улюблених напоїв.


 Позитивний вплив чаю на:
Серце: нормалізує кров’яний тиск, покращує стан артерій.чай і кава
Сечостатева система: доведено, що зелений чай здатний запобігати утворенню каменів у нирках.
Зуби: у складі зеленого чаю присутній антиоксидант, який здатний запобігати розвиток карієсу.
Кістки: зміцнює кісткову систему, у той час як надмірне вживання кави може призвести до остеопорозу.
Мозок: вживається для профілактики хвороби Альцгеймера.
Вага: покращує обмін речовин, а кава зменшує апетит.
Позитивний вплив кави на:
Мозок: кава здатна запобігти хворобі Паркінсона
Рак: любителі кави менш схильні до раку печінки і товстої кишки. Спеціальний антираковий чай, на думку американських вчених, не дає потрібного ефекту.
Діабет: Ті, хто випиває більше чотирьох чашок кави на добу, менше схильні до захворювання на діабет.
Сечостатева система: служить для профілактики утворення каменів.
У підсумку виходить, що чай корисніший для організму, ніж кава. :)  Як сказав професор хімії Пенсільванського університету Джо Вінсон: "Ми повинні пити каву або чай. У складі обох напоїв присутні антиоксиданти, які допомагають впоратися з багатьма захворюваннями. Якщо ви не гурман, пийте чай, він корисніший для серця і не має побічних ефектів. Якщо у вас проблеми з тиском або серцем, то краще утриматися від кави і вживати чай."

четвер, 15 листопада 2018 р.

Це лише прелюдія

Любі друзі та відвідувачі блогу! Буду дуууже вдячна за Ваші відповіді до анкети!